Wyrodna matka atakuje (9)

Zamknięto szkoły i naród przerzucił się z panicznego kupowania jedzenia na paniczne nauczanie dzieci w domach. Sklepy nieco opustoszały, internet za to zalała plaga doradców z linkami do nauki on-line. Wszystkiego.
Tak jak nie poddałaś się panice kupowania niczym na półroczny obóz przetrwania na bezludnej wyspie, tak postanowiłaś nie rzucać się też na nauczanie domowe tak, jakby twoja ośmiolatka miała za tydzień zdawać maturę.
Postanowiłaś, że jak szkoła coś da do zrobienia to zrobisz, ale nie będziesz się na nic więcej spinać. Ważniejsze jest porobić inne rzeczy razem, pogotować, pooglądać filmy.
No, ale szkoła nic nie dała. Wiesz skądinąd, że inne szkoły dały, a twoja nie.
Na wszelki wypadek pytasz sąsiadek, czy może przeoczyłaś fakt, że jakieś materiały są. Sprawdzasz w necie, na stronie szkoły, na grupach dla rodziców, w mailach. No nie ma wzmianki, że jakeiś zestawy do nauki są. Tylko te linki.
No, może się nie przygotowali na czas. Poczekasz tydzień. Przecież dzieciom sie nic nie stanie, jak zaczną później.
Aż pewnego dnia twoje potomne, płci żeńskiej, lat osiem i dziesięć, pytają czy mogą siąść do twojego laptopa, bo im się niewygodnie na komórkach uczy.
Wytrzeszczasz gały.
– Co wam się niewygodnie na komórkach robi??? – pytasz zszokowana.
I tak od słowa do słowa, i okazuje się, że szkoła ma kilka platform, do nauki matematyki, gramatyki, ortografii i science, dzieci mają swoje loginy i hasła, i codziennie, lub też tygodniowo, mają tam uwalniane zadania do zrobienia na swój poziom zgodnie z programem nauczania.
Owszem, wiedziałaś że takie coś jest. Słyszałaś o tym. I byłaś pewna, że twoje dzieci mają to głęboko w dupie i nie masz się nawet co brać za zachęcanie ich do tego, bo i tak są zajęte na codzień, a na szczęscie uczą się dobrze, więc im takie powtórki z zajęć nie są potrzebne.
Tymczasem dowiadujesz się, że twoje dzieci czasem to robią, przeważnie kiedy je gdzieś samochodem wieziesz, ale się nie chwalą, bo to nudne jest. Teraz natomiast szkoła uczy już tylko przez te platformy, więc tych zadań tam jest dużo więcej i potomne potrzebują większego ekranu do niektórych.
Żółta koszulka lidera w konkurencji „wyrodna matka roku” znowu twoja.