13.03.2014

Jak już się zdarzy bezkonfliktowe śnadanie i bezwypadkowe mycie zębów, to najpóźniej przy ubieraniu sprawa musi się rypnąć.
Czterolatka zazwyczaj ma określoną wizję stylizacji na dany dzień. Zazwyczaj niezgodną z porą roku i planem dnia. Więc zazwyczaj się nie ubiera, tylko siedzi obrażona obok ubrania, bo tego „nie kce”.
Dwulatka za to konicznie chce ubierać się sama. Im mniej mamy na to czasu, tym gorzej jej idzie. O udzieleniu jej pomocy nie ma mowy, bo wyrzuca z siebie nieartykuowane bluzgi, których zasadniczy przekaz nie jest trudny do odgadnięcia. „Won” mianowicie.
Tak więc kiedy jedna siedzi i zalewa się łzami: „Ja nie kce te majtki navy stripes, one nieee sooom piiink!”, a druga stoi jak ten słup w dwiema nogami wciśniętymi do jednej nogawki jeansów i drze się, bo nie wie co teraz, ale dalej nie daje sobie wytłumaczyć gdzie leży błąd ani pomóc, gdy tymczasem powinnysmy już dawno być w przedszkolu, nie pozostaje mi nic innego, jak zająć się sobą.
– Jesteście niegrzeczne, jest mi przykro i wychodzę. Wrócę, jak przemyślicie sprawę i zaczniecie być grzeczne – oznajmiłam dziś rano.
Kiedy puszczałam wodę pod prysznicem to wyraźnie słyszałam, że jedna wyje a druga się drze, czyli wszystko w normie, dzieci bezpieczne. Jak zakręcałam trzy minuty później, była niepokojąca, bo idealna cisza. Wybiegłam jak stałam.
Wycięgnęły spod mojego łóżka walizki i w skupieniu pakowały do nich wszystkie swoje miśki.
A myślałam, że się wyniosą dopiero koło matury.

6 thoughts on “13.03.2014

  1. moja corka ma juz prawie 9 lat i ciagle wszystko musi byc piiink,tak ze cierpliwosci Kochana,trzymam kciuki:)

  2. Tego różowego etapu to ja się jak ognia boję 😉 Dziecko do szkoły z internatem poślę, żeby w różu nie oglądać 😉

    • U mnie się do szkoły w mundurkach chodzi, więc dopiero po szkole będe to oglądać. Zawsze to łatwiej co rano, bo nie ma wyboru, mundurek i już.

  3. Hahhha :))))) u mnie z „ja sam” bylo to samo. Na szczescie jako ze dwa chlopaki to poki co nie wybrzydzaja I ubieraja to co im sie da.czasem tylko jest wojna bo jeden ma spidermana a drugi strazaka sama a chcieliby boba budowniczego 😉 hahhh a I walizke juz pakowali… klockami 😉

Comments are closed.